Na vzdělávání Institutu Smyslové aktivizace je možné zažádat o finanční podporu Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové, program Senior - http://www.vdv.cz/programy/senior/

V rámci vzdělávání Institutu Smyslové aktivizace nezajišťujeme ubytování, ani stravování účastníků kurzu.

Kurz Level 1

LEVEL 1 – Aktivizační praktikant/praktikantka Smyslové aktivizace®

  • je akreditován MPSV ČR v rozsahu 48 vyučovacích hodin
  • kurz je akreditovaný pro pracovníky v sociálních službách a osoby pomáhající příjemcům příspěvku
  • vyučuje se vždy po 2 vyučovacích dnech s měsíčním rozestupem
  • realizujeme převážně na klíč pro konkrétního poskytovatele sociálních služeb
  • po dohodě je možné zařadit jednotlivé žadatele mezi účastníky kurzů v konkrétním zřízení sociálních služeb
  • cena kurzu je 7.990,- Kč za osobu
  • kurzem Vás bude provázet certifikovaná lektorka Smyslové aktivizace
  • podmínky k získání osvědčení: 90% účast v kurzu, ověření znalostí písemným testem, dokumentace praxe Smyslové aktivizace
  • po absolvování kurzu je Aktivizační praktikant/praktikantka kompetentní zařadit Smyslovou aktivizaci do běžné péče o uživatele nebo pacienty, zajistit krátkodobou aktivizaci a organizovat malé aktivizační skupiny.


Modul 1 - Koncept Smyslová aktivizace - základní osnova konceptu, vysvětlení pojmů, smysly jako zdroje člověka a jejich využití, naplňování kompetencí, cíle Smyslové aktivizace, pilíře setkávání, plán aktivizace - individuální a skupinové, téma a podtéma - specifika, volba aktivizačních předmětů. Akreditovaných 16 vyučovacích hodin.

Modul 2 - Umění porozumět - gerontologie, fáze lidského života, vnímání stáří a stárnutí, důstojnost, hodnoty a etika, smyslová omezení a způsob cílení aktivizace, gerontopsychologie, základní pojmy, demence a její fáze dle konceptu, specifika pro cílení aktivizace, principy zaměřené aktivizace a její vedení, práce s video-dokumentem. Akreditovaných 16 vyučovacích hodin.

Modul 3 - Umění prožít - základní pojmy a základní východiska pro praxi, činnosti všedního dne a jejich podpora, konkretizace pomůcek v závislosti na podporu zachovaných zdrojů. Akreditovaných 16 vyučovacích hodin.


V případě vašeho zájmu či dotazů kontaktujte: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevřený kurz Level 1 bude realizován ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Teologickou fakultou.
Termíny kurzu:
25-26.1.2018
22-23.2.2018
28-29.3.2018
Přihlásit se do tohoto kurzu je možné na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevřený kurz Level 1 bude realizován v Domově pro seniory Tovačov, http://dstovacov.cz/.
Termíny kurzu:
17- 18.1.2018
22- 23.2.2018
21- 22.3.2018
Přihlásit se do tohoto kurzu je možné na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevřený kurz Level 1 bude realizován v Domově pro seniory Bechyně, www.ddbechyne.cz, v těchto termínech:
20-21.9.2018

25-26.10.2018
29-30.11.2018
Přihlásit se do tohoto kurzu je možné na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.