Publikace

Diář na rok 2023, Smyslovník aneb Smyslovka na každý den

Tvůj smysluplný diář, protože každému dni dáš smysl Ty!

Na každý den roku můžeš naplánovat Smyslovku a pomáhat druhým. Můžete si povídat, pracovat nebo cvičit, aby tělo i mysl zůstaly v pohybu. Každé takové setkání pak dává smysl nejen těm, o které se staráš, ale i tobě. V diáři najdeš připomenutí, kdy je nejlepší doba na jejich realizaci a zároveň přímo odkaz, v jaké knize a kde je najdeš. Také jsem pro tebe připravila na každý měsíc inspirativní Smyslovky ve formě fotoplánu, tak neváhej a začni plánovat.

Cvičení šité na míru aneb Jak se cvičí Smyslovka

Musíte to jednoduše zkusit, abyste viděli, jak jsou senioři na cvičeních šťastní. Hanka Rabenhauptová cvičí se seniory již několik let, pravidelně a jako dobrovolník. Vždy vchází se širokým úsměvem, s energií sobě vlastní a se spoustou cvičebních pomůcek. Sama říká, že cvičení šije na míru. Necvičí se tradičně, a přesto na cvičení senioři znovu bruslí, lyžují, tančí, zdolávají olympijské disciplíny, hází koulí nebo také žonglují. Nejde o výkon, jde o radost a jejich uvědomění, co ještě umím a dokážu. Cvičí se uvnitř i venku. Cvičení není jen o pohybu, je o sdílení, sblížení, dotycích a neuvěřitelné dávce energie a laskavém humoru, kterými Hanka seniory zahrnuje.

MUSÍME SI POMÁHAT ANEB DOMÁCÍ PÉČE A SENIORA S DEMENCÍ

Kniha vyšla na základě seriálu rozhlasových vysílání pro domácí pečující, ve kterých autorka Hana Vojtová odpovídala na otázky redaktorky Evy Kadlčákové.

Jak se vaří Smyslovka. Smyslová aktivizace pro seniory – jaro, léto

Kniha je určena vyškoleným aktivizačním praktikantům a praktikantům v Konceptu Smyslové aktivizace, zvláště oni budou jejími čtenáři. Je knihou plnou receptů – plánů na smysluplná, aktivizační setkání se seniory na období jaro a léto.  Není tedy určena jen samotnému čtenáři, tomu má ulehčit přípravu na Smyslovou aktivizaci. Čtenář je prostředníkem mezi plánem na papíře a lidmi, protože až samotná realizace přinese seniorům radost a aktivizuje jejich smysly.

JAK SE VAŘÍ SMYSLOVKA, SMYSLOVÁ AKTIVIZACE PRO SENIORY – PODZIM, ZIMA

Kniha je určena vyškoleným aktivizačním praktikantům a praktikantům v Konceptu Smyslové aktivizace, zvláště oni budou jejími čtenáři. Je knihou plnou receptů – plánů na smysluplná, aktivizační setkání se seniory na období podzim a zima.  Není tedy určena jen samotnému čtenáři, tomu má ulehčit přípravu na Smyslovou aktivizaci. Čtenář je prostředníkem mezi plánem na papíře a lidmi, protože až samotná realizace přinese seniorům radost a aktivizuje jejich smysly.

JAK (NE)PŘESADIT STARÝ STROM

Hana Vojtová vydala v květnu 2018 svou novou knihu „Jak (ne)přesadit starý strom, Koncept Smyslové aktivizace v péči o seniory a osoby s onemocněním demencí“.
Jde o komplexní souhrn všech poznatků a přístupů v péči a aktivizaci seniorů a osob s onemocněním demencí, které tvoří současný Koncept Smyslové aktivizace.


SMYSLOVÁ AKTIVIZACE V ČESKÉ PRAXI

Kniha přináší základní informace o Smyslové aktivizace v české praxi a o způsobu plánování aktivizačních setkáních. Čtenář má možnost seznámit se s aktivizačními možnostmi jejich využití v praxi geriatrických zařízení.


SMYSLOVÁ AKTIVIZACE – PRACOVNÍ SEŠIT

Pracovní sešit slouží k aktivní práci s konceptem Smyslové aktivizace. V úvodní části je vzorové zpracování kompletního plánu aktivizačního tématu, jeho fotodokumentace a zhodnocení. Další část knihy slouží k vlastnímu vyplnění plánů (volná předloha pro 25 aktivizačních plánů), doplnění vlastní fotodokumentace a vašemu zhodnocení aktivizačního setkání.


EMPATICKÁ PRÁCE SE ZÁRMUTKEM

Nová kniha Empatická práce se zármutkem (Empathische Trauerarbeit) od Lore Wehner. Jednou z hostujících autorek je Hana Vojtová – kapitola 9.2 Práce se zármutkem v České republice.


O SMYSLOVÉ AKTIVIZACI V ČASOPISE  SOCIÁLNÍ SLUŽBY

O Smyslové aktivizaci v časopise Sociální služby.


SMYSLOVÁ AKTIVIZACE V POŘADU ČESKÉ TELEVIZE – SAMA DOMA

Ve vysílání České televize v pořadu Sama doma se mohli diváci seznámit s konceptem Smyslové aktivizace v české praxi. Koncept představila Ing. Bc. Hana Vojtová.

Během pořadu odpovídala Ing. Bc. Hana Vojtová také na otázky diváků prostřednictvím internetového chatu.